Четири “бронзи” од меѓународните настапи за Вардар

Вардаровите борачи настапуваа изминатиот викенд со голема успешност и имаа богат викенд и само 4 освоени бронзи на меѓународните турнири во : – Бугарија , Плевен “ОСВОБОЖДЕНИЕ” ( 3 бронзи ) – Грузија , Тбилиси “ЗАРИБЕГ БЕРИАШВИЛИ” (1 бронза ) – Германија, Дортмунд “OBERLIGA”

Спортскиот директор на БК Вардар, Димчевски потпиша договор со компанијата „PESKO TECH“ за спонзорство

Спортскиот директор на боречкиот клуб „Вардар“, господинот Димчевски Мирко потпиша договор  со компанијата #PESKOTECH. Целта на овој постигнат договор помеѓу клубот и оваа компанија  е  договор за взаемна соработка и спонзорство на црвено-црниот борачки колектив.  

Среќен роденден претседателе на БК Вардар, проф.Љубиша Пешко

Денес својот роденден го прославува, Проф.Љубиша Пешко, претседателот на БК Вардар. Тој е роден  08.08.1968 , Скопје-Македонија. Бил репрезентативец на поранешна Југославија и Р.Македонија категорија до 74кг , учесник на повеќе Европски и Светски првенства. Кариерата ја започнува кај Ристо Таков во БК Скопје , потоа Бојан Рангелов го презема во БК Вардар каде со 18 години станува сениорски […]